W dniu 11 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Szczawnem odbyły się ekowarsztaty pod hasłem „Kolorowezakątki”.
Warsztaty pełne kreatywności i ekologii
Podczas twórczych warsztatów dzieci i młodzież tworzyły leśne rusałki – wyjątkowe dekoracje z drucików kreatywnych, liści, traw i innych naturalnych materiałów. Uczestnicy z zaangażowaniem łączyli elementy przyrody ze sztuką, dając upust swojej wyobraźni i ucząc się, jak wiele piękna można stworzyć w duchu eko.
Warsztaty nie tylko dostarczyły radości, ale także przypomniały o znaczeniu troski o środowisko. W ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania Nasze Bieszczady, dzieci otrzymały kolorowanki z ilustracjami ciekawych miejsc i zabytków regionu – idealne do dalszego poznawania dziedzictwa Bieszczad przez zabawę i twórcze działanie.
Na zakończenie chcemy powiedzieć wszystkim dzieciom jedno – jesteście naprawdę wyjątkowi!
Wasza wyobraźnia, pomysłowość i otwartość na świat inspirują dorosłych i pokazują, jak wiele dobra można stworzyć własnymi rękami. Pamiętajcie, że każdy z Was ma w sobie coś niezwykłego – moc tworzenia, serce pełne wrażliwości i odwagę, by zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy, że byliście z nami i już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych przygód!