Wizyta studyjna na obszarze działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Körös Völgye

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2020 – 2021 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady informuje, iż na podstawie umowy nr OW.VI.052.5.5.2021 zawartej w dniu 08.06.2021 r., w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2020 – 2021 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020” realizuje operację, pn. Budowa platformy współpracy międzynarodowej pomiędzy lokalnymi grupami działania, w celu wymiany wiedzy w zakresie produkcji i sprzedaży produktów lokalnych oraz promocji obszarów wiejskich., której celem jest „Nawiązanie współpracy międzynarodowej w obszarze działań Lokalnych Grup Działania w celu wypracowania innowacyjnych instrumentów wykorzystujących zasoby lokalne oraz poprawiające wdrażanie inicjatyw z zakresu rozwoju obszarów wiejskich”.

W ramach realizacji operacji 70 przedstawicieli z Lokalnych Grup Działania z Województwa Podkarpackiego tj.: LGD Nasze Bieszczady, LGD ,,Kraina Nafty”, LGD Lasovia, LGD ,,Zielone Bieszczady”, LGD Nowa Galicja, LGD ,,Trygon – Rozwój i Innowacja”, Czarnorzecko – Strzyżowska Lokalna Grupa Działania, LGD ,,Region Sanu i Trzebośnicy”, ,,Lasowiacka Grupa Działania”, LGD ,,Ziemia Przemyska” oraz LGD ,,Dorzecze Mleczki” w terminie 08 -11 lipca 2021 roku, uczestniczyło w wizycie studyjnej na obszar działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Körös Völgye z siedzibą w Szarvas. Podczas wyjazdu uczestnicy wizytowali obiekty turystyczne zasoby przyrodnicze znajdujące się w Szarvas i okolicy, w celu zebrania jak największej wiedzy o obszarze, produktach lokalnych i pozyskanych funduszach unijnych, również poznali miejsca w których sektor turystyczny rozwija się na wysokim poziomie. Dzięki temu wskazany obszar jest liderem branży turystycznej w skali kraju. Przedstawiciele LGD wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji w Instytucie Rybactwa i Akwakultury w Szarvas i spotkaniach warsztatowych, współpraca międzynarodowa oraz wymiana doświadczeń prowadzić będzie do wypracowania wspólnych projektów, opartych na efekcie synergii i uzupełniania się również przyniesie za sobą szereg korzyści to źródło nowych innowacyjnych pomysłów i metod, przyczyniających się do lepszego wdrażania niektórych elementów lokalnej strategii rozwoju oraz okazja do poszerzenia już istniejących projektów lub stworzenia nowych przez połączenie umiejętności i zasobów lub też poprzez otwarcie nowych rynków i możliwości rozwojowych obszaru i rozwojem turystyki oraz na wypracowanie innowacyjnych instrumentów poprawiających wdrażanie inicjatyw z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za duże zaangażowanie w realizację działania, szczególne podziękowania kierujemy do Pana Vilmosza oraz Pani Barbary którzy reprezentowali stronę Węgierską, gorące podziękowania składamy przedstawicielom Lokalnych Grup Działania z Województwa Podkarpackiego które są zaangażowane w realizację operacji. Dziękujemy również przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego na ręce Pani Beaty Adamskiej Kierownik Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich składamy podziękowania za wsparcie bez którego operacja nie mogłaby zostać zrealizowana.

Wszystkim życzymy sukcesów w działalności, którą wykonują.

Zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich.

http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady

Zapraszamy do fotorelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.